Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych,

17-24 czerwca 2018 r. Cagliari, Sardynia, Włochy

42 medale zawodników po transplantacji

Polscy zawodnicy po transplantacji narządów po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki europejskiej.

Zdobyli 42 medale, w tym: 15 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych oraz zajęli 6 miejsce w klasyfikacji medalowej na 25 startujących krajów.

Każdy zdobyty medal to promocja przeszczepiania narządów, jako najlepszej metody leczenia skrajnej niewydolności nerek czy wątroby.

Należy zaznaczyć, że pacjenci nie startują z "marszu" tylko przez cały rok przygotowują się indywidualnie (za własne środki finansowe) lub na zorganizowanych zajęciach sportowych finansowanych przez stowarzyszenie z dotacji i darowizn.

Polska reprezentacja liczyła 21 osób, w tym 19 zawodników. Byliśmy jedną z 25 reprezentacji Europy.

W zawodach startowało 450 zawodników.

Team managerem polskiej reprezentacji był: Prof. Andrzej Chmura, chirurg, transplantolog z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej ze Szpitala Dzieciątka Jezus.

Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych odbyły się w dniach od 17 do 24 czerwca 2018 r. w Cagliari, na Sardynii we Włoszech.

Był to europejski projekt na rzecz pacjentów po przeszczepieniu narządów i dializowanych w zakresie sportu, zdrowia i edukacji.

W Mistrzostwach Europy startowały reprezentacje 25 krajów w 13 dyscyplinach sportowych. lekka atletyka, pływanie, tenis stołowy, tenis ziemny, darts, kolarstwo szosowe, bowling, łucznictwo, wędkarstwo, siatkówka, badminton, mini-maraton i petanque (rzuty kulami). Zawodnicy dorośli startują w kategoriach wiekowych co 10 lat, od 18 roku życia, np. 30-39 itd.

Mistrzostwa sfinansowane ze środków: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
i Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Astellas Pharma Sp. zo.o, Fresenius Care Polska,
Gminy Ożarów Mazowiecki, Burmistrza Miasta Lubartowa, Veolia Energia Łódź Spółka Akcyjna, "KICO-POLSKA" Sp. zo.o, Darczyńców 1% i wpłat własnych członków.

Dziękujemy bardzo za wsparcie finansowe w/w Urzędom i Firmom. Dzięki życzliwym, decyzyjnym Osobom nasi pacjenci mogli poczuć smak rywalizacji sportowej i zdobywać medale.

 1procent

Rozliczenie PIT we współpracy z
Instytutem Wsparcia
Organizacji Pozarządowych
 
w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

Wydarzenia

15 Bieg po Nowe Życie
15 Bieg po Nowe Życie

15. Bieg po Nowe Życie, 7 września 2019 r. Warszawa, Wilanów Pacjenci po transplantacji narządów z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji po raz 15. wystartują w Biegu po Nowe Życie, dając żywe świadectwo, że transplantacja jest najlepszą i najefektywniejszą metodą ratowani [ ... ]

XXII Światowe Igrzyska po Transplantacji
XXII Światowe Igrzyska po Transplantacji, Newcastle, 17-24 sierpnia 2019 r. Wielka Brytania, Zdobyto 28 medali, 11 złotych, 9 srebrnych,8 brązowych. Team manager: Prof. Andrzej Chmura, mgr Krystyna Murdzek

XXII Światowe Igrzyska po Transplantacji, Newcastle, 17-24 sierpnia 2019 r. Wielka Brytania, Zdobyto 28 medali, 11 złotych, 9 srebrnych,8 brązowych. Team manager: Prof. Andrzej Chmura, mgr Krystyna Murdzek

Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych

Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 17-24 czerwca 2018 r. Cagliari, Sardynia, Włochy 42 medale zawodników po transplantacji Polscy zawodnicy po transplantacji narządów po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki europejskiej. Zdobyli 42 medale, w tym: 1 [ ... ]

XIII Ogólnopolskie Igrzyska po Transplantacji i Dializowanych

XIII Ogólnopolskie Igrzyska po Transplantacji i Dializowanych,
17-20 maja 2018 r. Bełchatów Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fresenius Medical Care Polska, Urzędu Miasta Bełchatowa, Starostwa Bełchatowskiego, Darowizn 1% i wpłat własnych.

Partnerzy

ideau


logo biorcy

Bieg po nowe życie

nordic

Jak pomóc?

 

Darczyńcy:

sponsorzy 2

więcej >>>

Please publish modules in offcanvas position.