top

Historia

 

Nasza organizacja została powołana do życia 14 lipca 2005 roku i nie ma jeszcze na swym koncie znaczących osiągnięć.
Mamy natomiast duże doświadczenie jako osoby fizyczne w popularyzacji idei transplantacyjnej:

1 Popularyzujemy świadome oddawanie narządów na Podkarpaciu - 2003-2004-2005
2 Współorganizowaliśmy IV Światowe Igrzyska Zimowe dla Dzieci po Przeszczepieniu Narządów w Zakopanem - 2005
F1000018 Startowaliśmy w XV Światowych Igrzyskach po Transplantacji: London Ontario - 2005 - Kanada
06 Startowaliśmy w III Europejskich Igrzyskach po Transplantacji i.Dializowanych: Ljubljania 2004 - Słowenia
3 Startowaliśmy w XIV Światowych Igrzyskach po Transplantacji: Nancy 2003 Francja,
OKLADKA2

Wspieramy psychicznie pacjentów dializowanych i po transplantacji, rozpowszechniając książkę "Moje drugie narodzenie", napisaną przez osobę dializowaną i po przeszczepieniu nerki

więcej >>>

   
Po raz pierwszy wystartowaliśmy w VIII Międzynarodowym Mityngu w chodzie sportowym Kraków 2005 "Na Rynek marsz z AIG",17 września 2005 r , aby rozpocząć popularyzację Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.
Buda korz 026 Bardzo cieszymy się, że sam mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, wraz z redaktorem Włodzimierzem Szaranowiczem przeprowadzili z nami wywiad na rynku krakowskim a tym samym poparli ideę sportu po transplantacji. Robert Korzeniowski podkreślił w swojej wypowiedzi, że jego kolega po przeszczepieniu serca biega systematycznie i czuje się
  26 stycznia 2006 r. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody pierwszego, udanego przeszczepienia narządu - nerki - w Polsce. Stowarzyszenie reprezentował Andrzej Marciniak z Bydgoszczy - przeszczep nerki 1997 - oraz inni nasi członkowie.
Dla uczczenia tej rocznicy Prezes PSST- Krystyna Murdzek, przeszczep nerki 2001- 22 stycznia wystartowała w biegu narciarskim na 3km, w XIX Bieszczadzkim Biegu Lotników w Ustianowej Górnej k/ Ustrzyk Dolnych. Był to pierwszy start osoby po transplantacji w historii tej imprezy.
   

Sponsorzy & Partnerzy

 rochenavartisastellas1FMC_logo KROSNO valeant

więcej >>