Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

VII Zimowe Ogólnopolskie Igrzyska po Transplantacji w narciarstwie alpejskim i biegowym im. Marcina Korzenickiego, 29.01-01.02.2014 r., Kluszkowce

DSCN6636

W dniach od 30 do 31 stycznia 2014 r. w Kluszkowcach, w stacji narciarskiej Czorsztyn Ski, zwanej Krainą Śpiącego Wulkanu odbyły się VII Zimowe Ogólnopolskie Igrzyska po Transplantacji w narciarstwie alpejskim i biegowym im. Marcina Korzenickiego.
W zawodach startowało 17 zawodników. 10 w biegach narciarskich i 13 w narciarstwie alpejskim.
Były to osoby po przeszczepieniu narządów: nerki, serca i wątroby oraz osoby towarzyszące, członkowie stowarzyszenia.
W organizacji technicznej pomagał nam Pan Prezes, Czorsztyn-Ski, Mariusz Staszel, za co mu serdecznie dziękujemy. Animuszu zawodnikom do startu dodawał mistrz Polski i wielokrotny reprezentant Polski Szymon Kraciuk.
Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia medali przez Pana Prezesa Czorsztyn-Ski Mariusza Staszela oraz Panią Jadwigę i Jan Korzenickich – rodziców Marcina.
W czasie imprezy, jak co roku odbyło się spotkanie integracyjne. Państwu Jadwidze i Janowi Korzenickim uroczyście wręczono pamiątkowy puchar z okazji rozegrania po raz pierwszy Zimowych Ogólnopolskich Igrzysk im. Marcina Korzenickiego, na wspomnienie ich syna, który był członkiem stowarzyszenia, po przeszczepieniu nerki i w wieku 20 lat zmarł na białaczkę. (Historia Marcina Korzenickiego >>>)
Wszystkim uczestnikom wręczono nowo wydaną książkę pt."Sport osób po transplantacji narządów i dializowanych", autorów: Prof. Andrzeja Chmury i mgr Krystyny Murdzek (więcej>>>)

Dopełnieniem narciarskich atrakcji była piękna pogoda - a zimowe słońce oświetlajace stok – dodawało magii narciarskiej stacji Czosztyn-Ski.


Serdecznie dziękujemy za udział, zaś zwycięzcom gratulujemy wspaniałej rywalizacji i osiągniętych wyników.

Wyniki >>>

Zdjęcia >>>

 

Please publish modules in offcanvas position.