Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

Obóz kondycyjny, 17-27 lipca 2012 r., Zakopane, Kościelisko-Kiry Podsumowanie

 oboz_01 W dniach od 17 do 27 lipca 2012 r. w Biathlonowym Ośrodku w Kościelisku–Kiry na obozie sportowym trenowali pacjenci po transplantacji narządów i 1 dializowany.

Zajęcia sportowo-rehabilitacyjne odbywały się 2 razy dziennie w takich dyscyplinach sportu, jak: lekka atletyka i pływanie. Dodatkową dyscypliną był biathlon letni. Jest to sport, który zostanie wprowadzony do 8 Europejskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w roku 2014.

Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, Firmę Farmaceutyczną ROCHE POLSKA sp. z o.o., VALEANT POLSKA sp. z o.o. oraz zawodników.

W ramach 3 treningu doskonalono strzelanie połączone z biegiem. W godzinach wieczornych czwartą aktywnością sportową było ćwiczenie Darta. W sumie zajęcia odbywały się od 3 do 4 razy dziennie. Każdy zawodnik miał obciążenia treningowe dopasowane do swoich możliwości fizjologicznych.

Celem obozu było:

  1. Przygotowanie kondycyjne zawodników po transplantacji narządów w 2-óch dyscyplinach sportowych, w lekkiej atletyce (biegi, chód sportowy, skoki) i pływaniu.
  2. Przygotowanie techniczne.
  3. Sprawdzian reprezentantów Polski na VII Europejskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zagrzebiu w Chorwacji 18-25.08.2012r.
  4. Dodatkowo trenowano:biathlon letni i Darts

Na obozie sportowo- rehabilitacyjnym zrealizowano  zakładane zadania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu.

Please publish modules in offcanvas position.