Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

28 medali polskiej reprezentacji pacjentów po transplantacji narządów, na 7 Europejskich Igrzyskach dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, kóre odbyły się od 18-25.08.2012 r., w Zagrzebiu, w Chorwacji

chorwacja_12_179-osobowa reprezentacja polskich pacjentów po transplantacji narządów startowała w 7 Europejskich Igrzyskach dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zagrzebiu, w Chorwacji. Impreza odbywała się w dniach od 18 do 25 sierpnia 2012 r.  W zawodach wzięło udział 280 uczestników z 28 krajów. Zdobyto 28 medali ( w tym 2 medale w sztafetach pływackich).
Startowano w 5 dyscyplinach sportowych, w:  badmintonie, lekkiej atletyce,  pływaniu oraz tenisie stołowym i ziemnym oraz w 2-óch grach: darcie i petanque. Walczono o medale w 16 konkurencjach sportowych.
Indywidualnie najwięcej medali zdobył Andrzej Lewandowski: 5 w pływaniu. Natomiast nowy rekord Europy ustanowił Mirosław Burski w chodzie sportowym na 5 km.
Osiągnięcia zawodników są bardzo cenne, w perspektywie organizacji 8 Europejskich Igrzyskach dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Krakowie w 2014 roku.

Wyniki indywidualne:

1.    Andrzej Lewandowski  -  5 medali:  4 złote: 50 m  w stylu dowolnym, 50 i 100 m  w stylu klasycznym, 50 m  w stylu grzbietowym) oraz  brązowy na 50 m w stylu motylkowym) (+ 2 złote w sztafecie, pływanie)
2.    Krystyna Murdzek – 3 medale: 2 złote ( Darts i 100 m lekka atletyka), srebrny (chód sportowy 3000 m w lekkiej atletyce). Grupa weteran.
3.    Joanna Bakuła – 3 medale: ( złoty w biegu na 100 m i 2 srebrne na 200 m i w skoku w dal w lekkiej atletyce). Grupa senior.
4.    Maciej Żyto – 3 medale:  złoty ( 5000 m  w mini – maratonie oraz srebrny (w skoku w dal w lekkiej atletyce) i brązowy w tenisie stołowym. Grupa super senior.
5.   Jarosław Mazurowski – 4 medale: 2 srebrne  na 50 i 100 m w stylu dowolnym oraz 2 srebrne na 50 m i 100 m w stylu klasycznym (pływanie). (+ 2 złote w sztafecie, pływanie). Grupa senior.
6.    Andrzej Marciniak – 3 medale: brązowe ( 50 m i 100 m w stylu klasycznym w pływaniu) oraz w biegu na 200 m (lekka atletyka). Grupa weteran.
7.    Jan Stępniak -  2 brązowe:  ( 50 m i 100 m w stylu dowolnym, pływanie). (+ 2 złote w sztafecie, pływanie). Grupa senior młodszy.
8.    Mirosław Burski – 2 medale: złoty w chodzie sportowym na 5000 m i srebrny w darcie. (+ 2 złote, sztafeta, pływanie). Grupa weteran.
9.   Grzegorz Blecharczyk – 1 medal: srebrny w tenisie ziemnym. Grupa weteran.

2 złote medale w sztafetach pływackich wywalczyli: Mirosław Burski, Andrzej Lewandowski, Jarosław Mazurowski i Jan Stępniak.

Największą atrakcją turystyczną była wycieczka do Parku Narodowego Jezior Plitwickich -  jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami.

Team managerem i lekarzem ekipy był Profesor Andrzej Chmura, chirurg, transplantolog z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, ze Szpitala Dzieciątka Jezus z Warszawy. Profesor od wielu lat wspiera starty polskich pacjentów swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wyjazd sfinansowany ze środków: Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Firmę Farmaceutyczną Fresenius, Roche Polska Sp. z o.o., Ford Auto Plaza, Urząd Miasta we Wrześni, Drukarnia Hedom w Krośnie oraz środków własnych zawodników.

Zdjęcia>>>

Więcej zdjęć link:

https://picasaweb.google.com/PSST.TEAM/PrezentacjaETDG2012Zagrzeb?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIzD1qCTz6qyCA&feat=directlink

Please publish modules in offcanvas position.