Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

Obóz kondycyjno-rehabilitacyjny dla dorosłych po transplantacji, 7-17 lipca 2013 r., Zakopane, Kościelisko - Kiry

1000225 638120122865568 464727160 n

 

W dniach od 07 do 17 lipca 2013 r. w Kościelisku, w Biathlonowym Ośrodku odbył się  obóz kondycyjny dla członków stowarzyszenia. Na obozie trenowali pacjenci po transplantacji narządów i 1 dializowany. Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Dwie grupy lekkoatletyczne i jedna pływacka. Pierwsza grupa lekkoatletyczna każdego dnia miała trening na stadionie w Kościelisku, natomiast druga grupa na stadionie w COS OPO w Zakopanem. Z kolei grupa pływacka doskonaliła swoje umiejętności przed wyjazdem na Światowe Igrzyska do Durbanu na basenie w COS OPO w Zakopanem. Zajęcia dla grup odbywały się rano, natomiast w godzinach popołudniowych odbywał się trening strzelecki połączony z biegiem. W godzinach wieczornych czwartą aktywnością było ćwiczenie Darta. Każdy zawodnik miał obciążenia treningowe dopasowane do swoich możliwości fizjologicznych.

Był tez czas wolny, w którym można było wybrać się w góry, na szlaki. Ośrodek Biathlonowy położony  jest w miejscowości Kościelisko-Kiry (ok. 10 km od centrum Zakopanego). Kościelisko-Kiry znane jako punkt wypadowy wycieczek kierowanych do Doliny Kościeliskiej i w jej okolice.

CEL OBOZU

1.  Przygotowanie kondycyjne zawodników po transplantacji narządów (nerek, serca, wątroby) w dyscyplinach sportowych, w lekkiej atletyce (biegi, chód sportowy, skoki), pływaniu, biathlonie letnim.

2. Przygotowanie techniczne.

3. Przygotowanie startowe, sprawdzian reprezentantów Polski na XIX Światowe Igrzyska po Transplantacji w Durbanie, w Republice Południowej Afryki (26.07. - 05.08.2013 r.)

4. Przygotowanie kondycyjne do naboru i selekcji do reprezentacji Polski na 8. Europejskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Krakowie, w 2014 r. (16-23.08.2014 r.)

 

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, Firm Farmaceutycznych Fresenius Medical Care Polska S.A., Poznań, Roche Polska Sp. z o.o., Warszawa, TEVA Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. Warszawa oraz ze środków PFRON z Centrum Pomocy Rodzinie Powiatu Krośnieńskiego.

 

Please publish modules in offcanvas position.