Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

Obóz sportowy, 6-16 lipca 2014 r., Zakopane, Kościelisko

DSC 0365

W dniach od 6 do 16 lipca 2014 r. w Kościelisku-Kirach, Zakopanem odbył się obóz sportowy dla zawodników po transplantacji i dializowanych przygotowujących się do udziału w 8. Mistrzostwach Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które odbędą się w dniach 16-23 sierpnia 2014 r. w Krakowie. Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Dwie grupy lekkoatletyczne i jedna pływacka. Pierwsza grupa lekkoatletyczna każdego dnia miała trening na stadionie w Kościelisku, natomiast druga grupa na stadionie w COS OPO w Zakopanem. Z kolei grupa pływacka doskonaliła swoje umiejętności na basenie w COS OPO Zakopane. Natomiast w godzinach popołudniowych odbywał się trening strzelecki połączony z biegiem dla osób startujących w biathlonie letnim w Krakowie. W godzinach wieczornych czwartą aktywnością było ćwiczenie Darta. Każdy zawodnik miał obciążenia treningowe dopasowane do swoich możliwości fizjologicznych. W trakcie obozu 3. naszych zawodników wystartowało w Biathlnowym Nordic Walking organizowanym przez Biathlonowy Klub Sportowy „Wojsko Polskie-Kościelisko".

CEL OBOZU
1. Przygotowanie zawodników po transplantacji narządów i dializowanych w dyscyplinach sportowych, w lekkiej atletyce (biegi, chód sportowy, skoki), pływaniu, biathlonie letnim i darcie.
2. Przygotowanie techniczne i taktyczne.
3. Przygotowanie startowe do 8. Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Krakowie, w 2014 r. (16 - 23.08.2014 r.)
4. Przygotowanie do indywidualnego treningu.

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, wpłat indywidualnych członków oraz darowizn.

Galeria zdjęć >>>

Please publish modules in offcanvas position.