Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

XI Krakowskie Dni Dializoterapii, 4-6 września 2014 r., Kraków

XIKDDW dniach od 4-6 września 2014 r. w Krakowie uczestniczyliśmy w XI Krakowskich Dniach Dializoterapii. Stowarzyszenie reprezentowali: Krystyna Murdzek, Iwona Glazar, Marzena Leśniewska, Grzegorz Blecharczyk oraz Marek Thier.

Uroczysta Gala Otwarcia odbyła się dnia 4 września, tym razem w nowym miejscu, a mianowicie w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu, a nie jak dotychczas w Teatrze im. Juliusza Słowackiego bowiem lokalizacja ta umożliwiła uczestnictwo w uroczystym otwarciu prawie 1000 osobom.

XI Krakowskie Dni Dializoterapii oficjalnie otworzył Pan Profesor Bolesław Rutkowski, który uroczyście wspomniał, że uczestniczył w Mistrzostwach Europy i był pod ich ogromnym wrażeniem. Ze sceny serdecznie pogratulował Panu Prof. Andrzejowi Chmurze i Pani Krystynie Murdzek, że podjęli się organizacji imprezy o randze europejskiej i odnieśli sukces. Galę Otwarcia Krakowskch Dni Dializoterapii uświetnił wykład profesora dr hab. Franciszka Ziejki pt. ,, 650 lat temu - 3 wielkie krakowskie jubileusze". Koncert zespołu Zakopower zakończył pierwszy dzień Dni Dializoterapii.

Dnia 5 września w czasie trwającej konferencji wzięliśmy aktywny udział w sesji zorganizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych pt. ,,Jakie korzyści płyną z aktywizacji pacjentów?" Moderatorem była Pani dr Iwona Mazur – Prezes Stowarzyszenia (OSOD). Prezes Krystyna Murdzek zaprezentowała ,,Osiągnięcia sportowe osób po transplantacji narządów i dializowanych" z 8. Mistrzostw Europy Kraków 2014. Wyświetlono film przedstwiający starty zawodników.

Dziękujemy bardzo Panu Profesorowi Olgierdowi Smoleńskiemu za zaproszenie i możliwość zaprezentowania osiągnięć polskich zawodników, którzy startowali w 8. Mistrzostwach Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych i zdobyli aż 111 medali, co uplasowało ich na 2. miejscu wśród 22 krajów.

IMG 3682

IMG 3673

IMG 3683

IMG 3693

 

Please publish modules in offcanvas position.