Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

VII Mistrzostwa Polski dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w strzelectwie sportowym, 20-22 listopada 2014 r., Jedlicze k/Krosna

 

img 7621 1

W dniu 21 listopada br. odbyły się VII Mistrzostwa Polski dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w strzelectwie sportowym, na strzelnicy w Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu.
Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa sportowego, aktywnych form spędzania wolnego czasu i współzawodnictwo sportowe wśród naszych członków. W zawodach startowało 20 zawodnikow: 9 osób po transplantacji nerki, 4 osoby po transplantacji wątroby i 7 osób towarzyszących, też członków stowarzyszenia.
Program zawodów obejmował dwubój strzelecki: strzelanie indywidualne z karabinka sportowego kbks z odległości 25 m z pozycji leżącej i z odległości 10 m z postawy stojącej. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Grzegorz Zimny (przeszczep wątroby). Wśród kobiet: Anna Abramczyk-Dobrzyńska (przeszczep nerki). W kategorii OPEN najlepszymi byli: Zofia Górska i Edward Nowak.

>>> Wyniki sportowe

DSC 0996

Udział w zawodach poprzedzony był zwiedzaniem Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, które przedstawia historię rozwoju krośnieńskiego szkła. Uczestnicy byli świadkami wytopu szkła i ręcznego wykonywania artystycznych prac: formowania szklanej róży, grawerowania, malowania na szkle i wykonywania witraży przez artystów. Z podziwem oglądaliśmy wystawę prac światowej sławy artysty, Stanisława Borowskiego.
Po zawodach sportowych zawodnicy spotkali sie na wspólnym obiedzie. Następnie członkowie uczestniczyli w III Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Po zebraniu odbyło się spotkanie integracyjne przy muzyce, na którym wręczono pamiątkowe puchary dla najlepszych, obecnych, zawodników 8. Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które odbyły się w dniach od 16 do 23 sierpnia 2014 r. w Krakowie.

img 7634

Głównym wydarzeniem było podziękowanie Panu Profesorowi Andrzejowi Chmurze za spontaniczne zaangażowanie się w przygotowania mistrzostw.

img 7650

 

Walne Zebranie i spotkanie integracyjne odbyły się w Hotelu Galeria Glorietta w Iwoniczu-Zdroju.


Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Krośnieńskich Hut Szkła ''KROSNO" S.A. w upadłości likwidacyjnej za przygotowanie i przekazanie przepięknie wygrawerowanych pucharów dla najlepszych zawodników mistrzostw oraz ich współorganizatorów.
Jesteśmy wdzięczni Dyrekcji hotelu Galeria Glorietta za możliwość zorganizowania naszej imprezy i bardzo życzliwe przyjęcie naszych uczestników.
Podziękowania kierujemy także do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie za dofinansowanie udziału w zawodach i spotkaniu integracyjnym zawodnikom z powiatu krośnieńskiego oraz pani Lidii Fiejdasz z Piekarni z Iwonicza za przekazanie wypieków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii >>>

Sponsorzy:

logo KROSNO

Please publish modules in offcanvas position.