Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, 20-23 maja 2015 r., Kruszwica, Inowrocław

tenis home

W dniach od 20 do 23 maja 2015 r. odbywały sie X Jubileuszowe Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Inowrocławiu i Kruszwicy. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji.

Współorganizatorami: OSIR w Inowrocławiu, CKiS w Kruszwicy i Gościniec nad Gopłem z Kruszwicy - Grodztwo.

Patronat Honorowy nad imprezą mieli Prezydent Miasta Inowrocławia - Ryszard Brejza i Burmistrz Kruszwicy - Dariusz Witczak.

Patronat medialny objęli: TVP Bydgoszcz i Gazeta Pomorska.

W zawodach startowało 57 osób. W tym po przeszczepieniu: nerki - 33, wątroby - 7, serca - 3 i dializowani - 2. Do rywalizacji stanęło także 13 osób towarzyszących - członków stowarzyszenia. Wszystkie nasze zawody mają charakter integracyjny. Pacjenci - zawodnicy startowali w lekkiej atletyce, pływaniu, tenisie stołowym i ziemnym. Osoby towarzyszące w lekkiej atletyce i tenisie stołowym. Zawody lekkoatletyczne odbywały sie na stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków i na Pływalni DELFIN w dniach 21-22 maja 2015 r. Natomiast tenis stołowy i ziemny rozegrano na obiektach OSiR w Kruszwicy 22 maja.

22 maja 2015 r. odbyła sie także konferencja dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Szkole Muzycznej w Inowrocławiu nt. świadomego dawstwa narządów.

Wykłady wygłosili:

prof. dr n. med. Zbigniew Włodarczyk. Temat: Znaczenie świadomego dawstwa narządów po śmierci i przeszczepu rodzinnego dla ratowania życia ludzkiego

prof. dr hab. n. med. Andrzej Chmura Temat: Stan przeszczepiania narządów w Polsce i perspektywy na przyszłość.

Pomiędzy wykładami odbył sie koncert młodzieży na fletach i fortepianie.

Uroczysta Ceremonia Otwarcia Igrzysk miała miejsce na stadionie lekkoatletycznym w Inowrocławiu. Uczestniczyli w niej: Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski, Naczelnik Wydziału Oświaty Magdalena Kaiser, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Wiesława Pawłowska a także prezes Polskiego Stowarzyszenia Sport Po Transplantacji Krystyna Murdzek oraz Gość Honorowy profesor Andrzej Chmura, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM, Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie (także wiceprezes Zarządu PSST), wszyscy uczestnicy igrzysk i sędziowie zawodów.

W Inowrocławiu i Kruszwicy spotkaliśmy się z wyjątkowa serdecznością przedstawicieli urzędów samorządowych. Dużym wsparciem dla nas były: p. dyrektor Wydziału Kultury i Sportu: Wiesława Pawłowska oraz jej z-ca Beata Plaskota z Inowrocławia oraz p. Joanna Dzikowska z Kruszwicy. W organizacji zawodów lekkoatletycznych pomagał nam p. Paweł Ligocki.

Bardzo dużym zaangażowaniem w organizacje imprezy wykazał sie Piotr Chojnacki zawodnik po przeszczepieniu nerki i właściciel Gościńca nad Gopłem z Kruszwicy - Grodztwo.

Zawodnicy walczyli bardzo o każdą sekundę w biegach czy centymetry w skokach i rzutach.

Foto z zawodów >>>>

Wyniki sportowe >>>

 

Patronat Honorowy:

Herb Kruszwicy 1

Burmistrz Kruszwicy

herb inowroclaw

Prezydent Miasta Inowrocławia

 

Patronat medialny:

Bydgoszcz 1

gazeta pomorska winieta new 1

 

PLAKAT A32

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.