Propagowanie świadomego oddawania narządów
do przeszczepu poprzez rozpowszechnianie
aktywności fizycznej i sportu.

 
fbtwitter 

30 rocznica przeszczepienia pierwszego serca w Polsce, 5.XI.1985 - 5.XI.2015

DSC 0157

Dla uczczenia tej bardzo ważnej i przełomowej rocznicy w polskiej transplantologii zorganizowano dwie imprezy: konferencję nt. transplantacji i VIII Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym dla Osób po Transplantacji i Dializowanych.

Dnia 5 listopada 2015 r. odbyła się konferencja "ŻYCIE Z ŻYCIA" 2015 - przeszczep Podkarpacie, w hotelu Galeria Glorietta w Iwoniczu-Zdroju.

Wykładowcami byli:

  1. Prof. dr hab. n. med. Andrzej Chmura z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM, ze Szpitala Dzieciątka Jezus, z Warszawy z wykładem: Przeszczepianie narządów w Polsce i perspektywy rozwoju.
  2. mgr Aleksandra Tomaszek z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM, ze Szpitala Dzieciątka Jezus, z Warszawy z wykładem: Przeszczepy rodzinne, krzyżowe, łańcuchowe.
  3. Dr hab. n. med. Andrzej Pluta. Konsultant wojewódzki ds. hematologii. Kierownik z Oddziału Hematologii Onkologicznej ze Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie im. Ks. B. Markiewicza z wykładem: Dlaczego wykonujemy przeszczepy szpiku kostnego.
  4. mgr Urszula Bzdek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie z wykładem: Dlaczego TAK?
  5. Lek. med. Agnieszka Żmijewska ze 114 Szpitala Wojskowego z Przemyśla z wykładem: Śmierć mózgowaŚwiadome dawstwo narządów od roku 2003 do 2015 na Podkarpaciu.
  6. mgr Krystyna Murdzek, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji z wykładem: Życie po przeszczepieniu narządów. Wyświetlono także film z 8. Mistrzostw Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które odbyły się w 2014 r. w Krakowie.
  7. mgr Krystyna Murdzek poprowadziła świadectwa pacjentów po transplantacji narządów i szpiku kostnego.
  8. Ks. dr Andrzej Chmura wygłosił wykład: Stanowisko kościoła katolickiego w sprawie przeszczepiania narządów i szpiku kostnego

W konferencji wzięło udział 160 osób. Odbiorcami konferencji byli samorządowcy powiatu krośnieńskiego i zaproszeni goście.

Przed rozpoczęciem konferencji odbył się pobór krwi w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa. Był to pierwszy taki pobór w Iwoniczu - Zdroju. Honorowymi Dawcami Krwi byli głównie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu krośnieńskiego, uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno -Hotelarskich i inni chętni.

Organizatorami konferencji byli: Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji i Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Współorganizatorami: Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju i Gmina Wojaszówka. Konferencję wspierała także Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej ze środków Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej. Sponsorami PKO Bank Polski, Hotel Galeria Glorietta i Krośnieńskie Huty Szkła "KROSNO" S.A. w upadłości likwidacyjnej.

Galeria zdjęć >>

VIII Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Jedliczu k/Krosna

6 listopada 2015 r. z kolei odbyły się VIII Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Jedliczu k/Krosna. Na starcie stanęło 27 zawodników. Zawody odbywały się w dwuboju strzeleckim, tj. w strzelani z karabinu pneumatycznego i karabinu kbks.

Mistrzami Polski zostali: Waldemar Maj, Tomasz Zieliński, Roman Błachnio, Damian Królewicz, Iwona Glazar i Danuta Kawałek.  

Najlepszymi strzelcami zostali: Waldemar Maj 155 pkt / na 200 pkt, Tomasz Zieliński 152 pkt i Roman Błachnio 147 pkt.

Wyniki >>>

Zawody strzeleckie zakończyły się grą w bowling i spotkaniem integracyjnym przy muzyce.

                                                                                                            Zarząd PSST

Please publish modules in offcanvas position.